Кошик
1181 відгук
+380 (66) 980-87-30

ДОРОЖНІ ГЕОСІТКИ, АВАРІЙНІ ОГОРОЖІ

Геосітка – один з видів геосинтетичних матеріалів. Геосітка — плоский полімерний рулонний матеріал з сітчастою структурою, утворений еластичними ребрами з високоміцних пучків ниток, скріпленими у вузлах прошивочною ниткою, переплетенням, склеюванням, сплавом або іншим способом, з утворенням комірок, розміри яких більше утворюють сітку ребер, оброблених спеціальними складами для поліпшення властивостей і підвищення їх стабільності.

Головною перевагою використання геосітки – полегшення і здешевлення будівництва та експлуатації об'єктів у місцях з несприятливими інженерно-геологічними умовами, на ділянках з підвищеними навантаженнями.

Доцільність використання:

  • армування конструктивних шарів дорожніх одягів;
  • зміцнення узбіч;
  • будівництво майданчиків під високі навантаження;
  • влаштування пальової основи;
  • влаштування промислових підлог;
  • захист від каменепадів.

 

Фізичні і механічні властивості геосіток можуть суттєво відрізнятися в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені. Розглянемо основні види геосіток, які застосовуються в дорожньому будівництві:

Поліефірні геосітки виготовлені з поліефірної сировини, відрізняються високою стійкістю до температурних впливів. Крім того, вони не руйнуються навіть при попаданні на поверхню агресивних хімічних сполук, включаючи синтетичні органічні смоли. Поліефірні сітки можуть укладатися навіть в гаряче асфальтобетонне покриття або під верхній шар дорожнього покриття, що укладається з «холодної» технології. Завдяки цьому вони найчастіше використовуються для ремонту дорожнього покриття або злітних смуг невеликих аеродромів. Такі сітки дають змогу запобігти руйнуванню покриття під впливом великих навантажень, а також збільшити міцність з'єднувальних швів в дорожньому покритті.

Скляні (скловолоконні) геосітки виготовлені зі скловолокна, яке має високу розривну міцність,  використовується для армування асфальтобетонного покриття. Їх веревагою є повишена міцність, а також низька еластичність. Завдяки допустимому відносному розтягненні, рівному всього 4%, вдається забеспечити просідання дорожнього покриття під впливом великого тиску. Такі геосітки стеляться суцільним шаром під асфальт, відокремлюючи його від амортизаційної подушки. Їх застосування дозволяє підвищити термін експлуатації транспортного шляху, а також істотно знизити витрати на його обслуговування в процесі експлуатації і капітальних ремонтів.

Поліпропіленові геосітки на відміну від георешіток з інших матеріалів, мають нейтральні хімічні властивості. Завдяки цьому вони не вступають в реакцію з агресивними сполуками, що не розкладаються під дією вологи, не деформуються при нагріванні і попаданні на поверхню прямих сонячних променів. Геосітка з поліпропілену відрізняється максимальною міцністю і здатністю легко переносити механічний вплив. Вона використовується в будівельній галузі для армування, поділу шарів дорожнього покриття, захисту і стабілізації грунтів. Така сітка значно покращує міцність дорожнього покриття, розподіляючи динамічний вплив на проїжджу частину і запобігаючи виникненню тріщин. Крім того, сітки з поліпропілену можуть укладаються на поверхню схилів, захищаючи їх від осипання під впливом високої температури, стікання води або сильного вітру.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner