Кошик
1106 відгуків
+380 (66) 980-87-30

Рекомендації по монтажу теплоізоляції K-FLEX

Рекомендації по монтажу теплоізоляції K-FLEX

Загальні вимоги до монтажних робіт із застосуванням теплоізоляційних і покривних матеріалів K-FLEX

Під час монтажу теплоізоляційних конструкцій із застосуванням теплоізоляційних виробів і покриттів K-FLEX потрібно дотримуватися таких вимог:

 • Теплоізоляційні роботи із застосуванням теплоізоляційних виробів і покриттів K-FLEX повинні виконуватися відповідно до вимог СНіП III-4-80, СНіП 12-03-99 (замість розділів 1-7 СНіП III-4-80), ДБН В.1.2-12 -2008 і СНіП 12-03-2001 - Держбуд Росії) з безпеки праці в будівництві.
 • При виконанні робіт рекомендується використовувати «Посібник з монтажу ізоляції K-FLEX» і вказівки даних рекомендацій.
 • Теплоізоляційні роботи на відкритому повітрі із застосуванням теплоізоляційних виробів K-FLEX слід виконувати при температурі навколишнього повітря не нижче +5 ºС. Під час роботи на відкритому повітрі в зимовий час слід встановлювати тепляки для влаштування місцевого обігріву.
 • Поверхня, що підлягає ізоляції, повинна бути очищена від пилу, бруду, іржі, масел і т.д. Для очищення поверхні використовують призначені для цієї мети засоби.
 • Поверхні, на які здійснюються приклейка виробів K-FLEX, повинні бути знежирені.
 • Антикорозійне покриття на поверхню, що підлягає ізоляції, відповідно до проектної документації, наноситься до початку теплоізоляційних робіт.

 • Правила роботи із клеєм K-FLEX К414:
 1. клей наносять на чисту, суху і знежирену поверхню;
 2. клей рекомендовано використовувати при температурі навколишнього повітря від 5 до 20 °С;
 3. орієнтовні витрати клею K-FLEX К414 становлять 0,15 літра на 1 м² поверхні;
 4. для розведення загустілого клею використовується очисник K-FLEX;
 5. при склеюванні швів теплоізоляційних виробів клей слід рівномірно наносити на обидві поверхні, що склеюються;
 6. поверхні що склеюються слід з'єднувати через 3-5 хвилин. При склеюванні швів, поверхні слід щільно з'єднати натисканням;
 7. під час ізоляції холодних поверхонь клей слід наносити на ізолюючі поверхні і поверхні теплоізоляційних виробів. Витрати клею K-FLEX К414 в цьому випадку становлять 0,3 літра на 1 м².
 • Кріплення теплоізоляційних виробів і покриттів K-FLEX на ізолюючі поверхні слід здійснювати згідно з проектною документацією та урахуванням рекомендацій щодо застосування виробів K-FLEX.
 • Під час виконання теплоізоляційних робіт не допускається деформувати і розтягувати теплоізоляційні вироби K-FLEX.
 • Відкриті торцеві поверхні листових теплоізоляційних виробів, під час ізоляції повітроводів прямокутного розтину і трубок, ізоляції трубопроводів холодної води із негативними температурами, слід проклеювати самоклеючими стрічками K-FLEX.
 • Ізоляцію фітингів (відводів, переходів, трійників) рекомендується проводити готовими виробами K-FLEX, відповідно до діючої номенклатури або заздалегідь виготовленими в умовах майстерень виробами з трубок або рулонів, що значно спрощує монтаж та підвищує якість виконання робіт.
 • При виконанні теплоізоляційних робіт до початку монтажу трубопроводів (домонтажна ізоляція) слід залишати неізольованими краї трубопроводу довжиною не менше ніж 250-300 мм, для безпечного виробництва зварювальних робіт. При провадженні зварних робіт краї ізоляції слід закривати негорючим матеріалом. Домонтаж ізоляцію рекомендується виконувати в майстернях або на виробничих базах, що особливо зручно в зимовий час.
 • Під час ізоляції холодних поверхонь клей K-FLEX К414 слід наносити на ізолюючу поверхню і поверхні теплоізоляційних виробів. Шви між теплоізоляційними виробами проклеювати самоклеючими стрічками K-FLEX.
 • Під час ізоляції вентиляційних коробів прямокутного розтину, рекомендується спочатку виконувати ізоляцію нижньої поверхні повітроводу. Потім ізолюють бокові і верхню поверхні. Монтаж ізоляції повітроводів рулонним матеріалом K-FLEX, в тому числі у виконанні AD (самоклеючі), може виконуватися обмотуванням рулону навколо повітроводу . При цьому краї рулону можуть бути з'єднані в стик або Г-подібним з'єднанням на куті повітроводу. Торцева, незахищена поверхня виробу, закривається стрічками K-FLEX.
 • Елементи покривного шару з твердих ПВХ-оболонок для горизонтальних ділянок трубопроводів, трійників і кутів повинні встановлюватися з перекриттям швів 30-40 мм і мати отвори під заглушки уздовж подовжнього шва.
 • Під час кріплення металевого покривного шару гвинтами, елементи покриття повинні мати отвори під метизи. Для надання жорсткості на кромках елементів покриття виконується згин. Покриття, з алюмінієвих стрічок або листів товщиною 0,25 - 0,3 мм, застосовуються у вигляді гофрованих оболонок.
 • Елементи каркасу, для кріплення металевого покривного шару теплоізоляційних конструкцій габаритного обладнання, виготовлені із дерева, повинні бути просочені антисептичними розчинами і антипіренами.

 

 • Для монтажу в зимових умовах на відкритому повітрі при температурі навколишнього середовища нижче -5 °С необхідно:  
 1. матеріал K-FLEX, що використовується, треба зберігати в теплому і сухому приміщенні. Усі розрахунки і розкроювання матеріалу теж краще проводити в теплому приміщенні. Під час розрахунку необхідно враховувати що матеріал при зміні температури буде трохи стискуватися і тверднути;
 2. якщо матеріал зберігався в холодному приміщенні, то його необхідно на деякий час помістити в тепле приміщення;
 3. якщо розкроювання матеріалу проводиться на відкритому повітрі - матеріал не повинен бути мокрим або вологим. В противному випадку склеювання його буде неможливе;
 4. клей також необхідно зберігати в теплому приміщенні. Якщо клей зберігався в холодному приміщенні, то його необхідно занести в тепле приміщення;
 5. клей K-FLEX 414 використовується при температурі від +5 до +25 °С;
 6. при температурі навколишнього середовища нижче -10 °С необхідно утеплювати місце проведення монтажу, в іншому випадку склеювання буде неможливе або використовуйте спеціальний зимовий клей K-FLEX 467;
 7. поверхні що ізолюються під час монтажу повинні бути сухими та чистими;
 8. якщо матеріал повністю приклеюється до ізолюючої поверхні (наприклад ємності, баки, резервуари і т.д.), температура поверхні повинна бути не нижче -10 °С;
 9. поверхня повинна бути заґрунтована. Також переконатися, що клей K-FLEX сумісний і буде приклеюватися до заґрунтованої поверхні;
 10. під час ізолювання поверхонь, для захисту від конденсату, необхідно нанести антикорозійне покриття;
 11. використовувати клей бажано теплим. Якщо це неможливо, то клей необхідно розвести очисником K-FLEX до 30 - 40% максимум, в залежності від температури навколишнього середовища;
 12. клей перед застосуванням ретельно розмішати. Банки з клеєм повинні бути щільно закриті, якщо він не використовується;
 13. клей нанести один раз тонким шаром на обидві поверхні що склеюються, спочатку на теплоізоляцію, а потім на ізолюючу поверхню. Торцеві з'єднання теплоізоляції також повинні бути проклеєні;
 14. почекати поки клей просохне (доторкніться до обробленої поверхні пальцем і переконайтесь у відсутності «ниток» на момент дотику);
 15. з'єднайте поверхні ізоляції і сильно стисніть їх на короткий час. Не розтягуйте матеріал при склеюванні швів, краще злегка його стиснути.

 • Для монтажу теплоізоляції необхідний наступний набір інструментів:
 1. ніж з лезом довжиною 10-15 см;
 2. набір пробійників;
 3. лінійка, транспортир, циркуль, кронциркуль;
 4. щіточка з жорсткою щетиною довжиною 20-25 мм;
 5. маркер для розмітки ізоляції;
 6. стусло.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner