Кошик
1105 відгуків
+380 (66) 980-87-30

Як підібрати радіатор до будинку.

Як підібрати радіатор до будинку.

Радіатори Compact і Ventil Compact призначені для використання в системах центрального опалення. Експлуатаційний тиск у радіаторах 10 барів. Під час пуску системи опалення та перевірки її на герметичність нормальним для радіаторів є тиск 15 барів. Всі ці критерії дають змогу використовувати сталеві панельні радіатори PURMO Compact і Ventil Compact у системах центрального опалення багатоповерхових будинків.

Стальной панельный радиатор

Ці радіатори призначені для використання в житлових, офісних приміщеннях, у яких немає постійного або періодичного відсмоктування поверхні радіатора. Не підходять для обігрівання ванних кімнат, лазень, автомойок. Для нагрівання ванної кімнати зазвичай використовують спеціальні сушарки для рушників.

Полотенцесушитель

Чим відрізняються радіатори Compact і Ventil Compact

Радіатори Compact і Ventil Compact вирізняються тільки можливостями під'єднання до системи опалення. Інші характеристики в них однакові.

 1. Радіатори Compact обладнані чотирма приєднувальними отворами з внутрішньою різзю G 1⁄2 ". Отвори розташовані з боків. 
 2. Радіатори Ventil Compact обладнані шістьма приєднувальними отворами з внутрішньою різзю G 1⁄2". Чотири отвори розташовані з боків і два знизу (праворуч). 

Тобто Ventil Compact більш універсальні, але якщо Вам потрібне класичне під'єднання до стояння опалення, то цілком підійдуть і Compact.

Стальные радиаторы для квартиры Стальной панельный радиатор купить Киев
Радіатор Compact Радіатор Ventil Compact

Способи під'єднання

Радіатори Compact під'єднуються: бічним (з будь-якого боку), діагональним і сідлоподібним під'єднанням.

А Ventil Compact під'єднується всіма указами способами, плюс можливе нижнє під'єднання. Можна комбінувати варіанти бічного та нижнього під'єднання.

Стальные панельные радиаторы Ventil Compact

Незалежно від способу під'єднання радіатора, потрібно дотримуватися правильного під'єднання поживної та зворотної труби. Наприклад, у разі «бокового» або «діагонального» під'єднання зверху має бути саме поживна (підводна) труба. Зворотне під'єднання призведе до втрати потужності на понад 30%.

«Седлоподібне під'єднання» знижує номінальну потужність на 10%. Адже саме так зазвичай під'єднують усі батареї на останніх поверхах, коли поживна та зворотна труби під'єднані знизу з різних боків.

Якщо потрібно приховати труби опалення в стіни або підлогу та непомітно підвести до радіатора знизу, то тут потрібно вибирати радіатор Ventil Compact з можливістю нижнього під'єднання.

Монтажні розміри для встановлення радіаторів Compact

Під час під'єднання потрібно дотримуватися монтажних розмірів. З основного варто виділити, що;

 • Відстань від підлоги та до підвіконня має бути не менш ніж 10 см. Якщо з якихось причин немає можливості дотримуватися цієї відстані, то її можна зменшити до 7 см. Але водночас розрахункову потужність радіатора потрібно збільшити на 5-10%.
 • Якщо відстань до підвіконня та підлоги менш ніж 7 см, то потрібно вибрати радіатори з меншою висотою. Зазвичай, для встановлення під вікном використовують радіатори заввишки 500 мм. Компанія PURMO випускає радіатори заввишки від 300 до 900 мм.
 • Під час використання радіаторів завдовжки понад два метри або зі співвідношенням довжини до висоти понад 1:4 потрібно використовувати «діагональне» під'єднання.

Принцип розрахунку розміру радіатора

Під час вибору радіатора потрібно керуватися проєктом, усередненим розрахунком і здоровим змістом.

Проєктний підхід

Найкращий спосіб дізнатися розмір радіатора — це подивитися в проєкті. Якщо Ви будуєте приватну оселю, то, найімовірніше, у проєкті є необхідні дані.

А ось якщо Ви міняєте батареї у квартирі, то проєкту немає. Його, звісно, можна замовити, але для розрахунку точних цифр використовують багато змінних:

 • температура води в котельній, яка обслуговує будинок;
 • якість теплоізоляції труб, що підводять до будинку;
 • кількість квартир, яка теплоносія «поживає» до вас.

Зазвичай, вартість такого розрахунку перевершує вартість самих радіаторів, а точність цифр має істотну похибку з огляду на роботу комунальних служб.

Усереднений розрахунок

Він здійснюється так само, як і проєктний, але в ньому все грубо округлюється вгору за принципом "пар кісток не ломіт". Також у ньому враховують тільки основні параметри. Виходить, що на 1 кв.м житлового приміщення необхідно 100 Вт тепловіддачі радіатора. Результат коригований коефіцієнтами:

 • якщо вікна склелені простим подвійним склінням, як це робили раніше в «хружечках», застосовують коефіцієнт 1,27. Якщо у Вас гарні пластикові склопакети, то залишаємо 1;
 • якщо будинок холодний, то дефіцієнт — 1,27. Якщо ні, то — 1;
 • якщо в приміщенні дві зовнішні стіни (кутова квартира), то застосовується коефіцієнт 1,2;
 • під час стелі заввишки понад 3,5 м — К-1,1.

Користуючись такими параметрами, можна самостійно прикинути розмір потрібного Вам радіатора.

Для прикладу, прочитайте розмір радіатора для стандартної кімнати в «хрукавці» розмірами 5,7 х 3 метри та висотою стель 2,7 м. Кімната неглибока, одне вікно, одні двері. Вікна зі склопакетами.

Розрахунок: 100х5,7х3= 1710 Вт.

Перевіряємо — одна секція чавунної батареї має тепловіддачу 120-160 Вт; 1710/160=11 секций. Так, приблизно так раніше та ставили батареї. До речі, така батарея мала б довжину 1 м.

Тепер нам потрібно підібрати радіатор аналогічної потужності. Номінальна потужність вказана за параметрів 90/70/20. Це означає, що температура води на вході в радіатор 90 градусів, на виході 70, а температура кімнати 20 градусів Цельсія. Якщо Ви сумніваєтеся, що кальна забезпечує таку температуру, то скоректуйте розрахунок коефіцієнтом 1,2.

Виходить: 1710х1,2 = 2052 Вт. 

Для такої кімнати підійде радіатор Compact 22 500x1100 (зверніть увагу на характеристику "теплова потужність").

Здоровий сенс під час вибору

Якщо Ви міняєте старі батареї на нові радіатори, зверніть увагу, що площа нового радіатора не має бути явно меншою за старі батареї. Краще взяти більше та обов'язково поставити крани для регулювання температури, ніж заощаджувати на радіаторі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner